Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni koduleht


Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsioon koondab enda alla diplomeeritud ja/või kutsetunnistusega funktsionaalse toitumise nõustajad, toitumisterapeudid ja funktsionaalse toitumise terapeudid. 

FUNKTSIONAALSE TOITUMISE NÕUSTAJA poole saab pöörduda tervisliku toitumise alase nõu saamiseks. Haiguspuhust toitumisalast annavad nõustajad funktsionaalse toitumise terapeudi meeskonnas ja juhendamisel.

TOITUMISTERAPEUT annab nii tervisliku toitumise alast nõu kui pakub haiguspuhust toitumisteraapiat, tegutsedes arstide ravijuhiste alusel. 
Toitumisterapeutide kompetentside hulka kuuluvad näiteks aneemiad, diabeet, allergiad, vähk, tsöliaakia, jt.

FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAPEUT annab nii tervisliku toitumise alast nõu kui pakub haiguspuhust toitumisteraapiat, toetudes tõenduspõhistele toitumissoovitustele ning funktsionaalse meditsiini teadmistele ja praktikale.
Funktsionaalse toitumise terapeudi kompetentside hulka kuuluvad lisaks toitumisterapeutide kompetentsidele ka näiteks autoimmuunhaigused, peavalud, liigese- ja nahahaigused, jt. 


Erinevate kompetentsitasemete ning haigusseisundite kohta loe rohkem rubriigist: KELLELT SAAN ABI

Uudised

Seminar: Väsimus ja stress - kas saame abi toidulaualt ja purgist? 28.november Tallinn

Seminaril puudutavad toitumisterapeudid Jaanika Tapver ja Terje Alliksoo põletavaid ja omavahel ühenduslüli omavaid teemasid nagu väsimus, stress ja suhkrusõltuvus ning räägivad lahti, kuidas ennast sealjuures aidata läbi toitumise. Ei peatu ainult sellel, MIDA SÜÜA, vaid ka KUIDAS ja KUI PALJU süüa. Jagame praktilisi, enda peal kogetud nippe, kuidas olla ise ja hoida oma aju energilisena kogu päeva.

Funkts. toit. terapeudid

Eliisa Lukk

Eliisa Lukk on bioloogia haridusega funktsionaalse toitumise terapeut. Tegutseb nii toitumisterapeud ...

Sirli Kivisaar

Sirli Kivisaar on lisaks toitumisteraapia õppele läbinud ka funktsionaalse toitumise ter ...

Ülle Hõbemägi

Ülle Hõbemärgi on lisaks toitumisterapeudiõppele läbinud ka funktsionaa ...

Annely Soots

Olen  Tartu Ülikooli lõpetanud nii arsti kui psühholoogina ja õppinud 2 ...